Μετρική για το Train Simulator

Γενική συζήτηση για το παιχνίδι. Απορίες, προτάσεις, σχόλια.
Άβαταρ μέλους
pindos10
Staff
Staff
Επικοινωνία:

Παιδιά συγχαρητήρια για την προσπάθεια και το μεράκι σας, να αναβιώσετε στον Simulator, την μεγάλη μας σιδηροδρομική αγάπη, τους θρυλικούς ΣΠΑΠ. Θα παρακολουθούμε με μεγάλο ενδιαφέρον τη δημιουργία και τη δουλειά σας και με χαρά να βοηθήσουμε σε ο,τιδήποτε μπορούμε. Μόνο να ρίχνετε κάπου-κάπου τίποτε screenshots για να ξεχαρμανιάζουμε. Καλή συνέχεια !!! :xythumbs: :drinks: :drinks: :drinks:
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

Επαναζωντανεψη της Ιστορικης Σπαπ μου φαινεται ονειρο
Άβαταρ μέλους
Stiv92
Συνοδός
Συνοδός

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: καλησπέρα τσακάλια σας έχω ένα κουίζ :afro: :afro: :afro: :afro: πιστεύω θα το βρείτε :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: στήθηκε το γιαπί και γίνεται χαμός :occasion: :occasion: :occasion: :occasion: αλλά σαν καλό παιδάκι θα σας δώσω πληροφορίες :bring: :bring: :bring: :bring: Το κτήριο αποτελεί παράδειγμα κτηρίου βιομηχανικής αρχιτεκτονικής. Είναι λιθόκτιστο, ενώ η στέγη του είναι ξύλινη δίρριχτη καλυμμένη με κεραμίδι. Τα πλαίσια των πορτών και των παραθύρων είναι διακοσμημένα με κόκκινα τούβλα ενώ τα παράθυρα έχουν τοξωτό σχήμα. Οι πόρτες είναι ταμπλαδωτές, ενώ στο περίγραμμα του κτηρίου υπάρχει διακοσμητική ταινία. Το ενδιάμεσο τμήμα του κτηρίου του σταθμού είναι διώροφο :lol22: :lol22: :lol22: :lol22:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
miltospag
Κλειδούχος
Κλειδούχος

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: καλησπέρα τσακάλια σας έχω ένα κουίζ :afro: :afro: :afro: :afro: πιστεύω θα το βρείτε :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: στήθηκε το γιαπί και γίνεται χαμός :occasion: :occasion: :occasion: :occasion: αλλά σαν καλό παιδάκι θα σας δώσω πληροφορίες :bring: :bring: :bring: :bring: Το κτήριο αποτελεί παράδειγμα κτηρίου βιομηχανικής αρχιτεκτονικής. Είναι λιθόκτιστο, ενώ η στέγη του είναι ξύλινη δίρριχτη καλυμμένη με κεραμίδι. Τα πλαίσια των πορτών και των παραθύρων είναι διακοσμημένα με κόκκινα τούβλα ενώ τα παράθυρα έχουν τοξωτό σχήμα. Οι πόρτες είναι ταμπλαδωτές, ενώ στο περίγραμμα του κτηρίου υπάρχει διακοσμητική ταινία. Το ενδιάμεσο τμήμα του κτηρίου του σταθμού είναι διώροφο :lol22: :lol22: :lol22: :lol22:
δημητρης τσα
Συνοδός
Συνοδός

Στον νικητή σερβίρουν γουρουνοπούλα;;
Άβαταρ μέλους
Stiv92
Συνοδός
Συνοδός

:mrgreen: :mrgreen: συγχαρητήρια παιδιά είναι ο κεντρικός σταθμός Καλαμάτας:-) είσαστε γάτοι με πέταλα ότι θέλετε και Καγιανα αν θέλετε και λουκάνικα με πορτοκάλι :lol22: :lol22:
Άβαταρ μέλους
alsthom
Webmaster
Webmaster

Παιδιά δεν έχω λόγια.
Εχω εξαφανιστεί τον τελευταίο καιρό λόγω διαφόρων ....όμως είμαι εδώ. Σε ότι μπορώ να βοηθήσω σφυράτε!

Ένα μεγάλο μπράβο!!!!
Ηλίας
No alsthom...No Party!
Άβαταρ μέλους
Stiv92
Συνοδός
Συνοδός

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: οι εργασίες συνεχίζονται πιστεύω να σας αρέσει :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
ngiann
Συνοδός
Συνοδός

Συνεχίζοντας στο mood του ελληνικού κινηματογράφου..... :bring:

Stiv92 εξαιρετικός ο σταθμός και μακάρι να μην δεχθεί επιθέσεις από διάφορους "καλλιτέχνες"... :mrgreen:
carlitos799375
Συνοδός
Συνοδός

Μια Διαδρομη ΣΠΑΠ Από το παρελθόν Σ.Σ Πειραιώς (ΑΓ Διονύσης) -Σ.Σ Αθηνών (Σταθμός Πελοποννήσου)- Κόρινθος- Πάτρα- Πύργος- Ολίμπια

guest
Συνοδός
Συνοδός

Stiv92 έγραψε: 19 Δεκ 2020, 00:40 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: οι εργασίες συνεχίζονται πιστεύω να σας αρέσει :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:
Να ρωτήσω sti92, η σχεδίαση στον υπολογιστή γίνεται από παλιά σχέδια ή από κάποιες φωτογραφίες?
Επίσης ήθελα να πω εδώ σε όσους ασχολούνται με τα δίκτυα που δεν κυκλοφορούν πια όπως η ΣΠΑΠ, να βοηθήσουν τις μουσειακές εργασίες που γίνονται στην παλιά γραμμή του Λαυρίου και στη Θεσσαλία.
Μόνο ο υπολογιστής δεν φτάνει για να διατηρηθεί ζωντανή η ιστορία των παλιών γραμμών και τρένων μας.
carlitos799375
Συνοδός
Συνοδός

Άβαταρ μέλους
Steroumel
Staff
Staff
Επικοινωνία:

guest έγραψε: 19 Δεκ 2020, 13:58 Επίσης ήθελα να πω εδώ σε όσους ασχολούνται με τα δίκτυα που δεν κυκλοφορούν πια όπως η ΣΠΑΠ, να βοηθήσουν τις μουσειακές εργασίες που γίνονται στην παλιά γραμμή του Λαυρίου και στη Θεσσαλία.
Μόνο ο υπολογιστής δεν φτάνει για να διατηρηθεί ζωντανή η ιστορία των παλιών γραμμών και τρένων μας.
Καλό θα ήταν να μην κάνουμε άτομα, που κάνουν σημαντική προσπάθεια και καταφέρνουν εκπληκτικά αποτελέσματα αφιερώνοντας όλον τον προσωπικό τους χρόνο στο χόμπι μας για να απολαύσουμε κάτι τόσο καλό, να νιώθουν ενοχές που δεν ασχολούνται με κάποιο άλλο κομμάτι του χόμπι. Οι μοντελιστές δεν «πρέπει» να φτιάχνουν χάρτες, όσοι ασχολούνται με τα μουσειακά δεν χρειάζεται κάνουν trip reviews, αυτοί που βγάζουν φωτογραφίες δεν είναι ανάγκη να παίζουν Train Simulator.

Ειδικά σε αυτούς τους καιρούς που περνάμε πολλοί μπορεί να μη νιώθουν άνετα με την ιδέα να βγουν από το σπίτι τους, να αλλάξουν 5-6 περιφέρειες και να πάνε σε μουσειακά να βοηθήσουν, μπορεί να μην έχουν τις κατάλληλες γνώσεις και να ντρέπονται και χίλια άλλα.

Έχοντας περάσει από αρκετά κομμάτια του χόμπι μας, έχω να πω ότι η κοινότητα του TS είναι από τις πιο φιλικές για νέα μέλη, έτοιμες να βοηθήσουν και πάντα με χαρά και αλληλοσεβασμό. Είμαι σίγουρος ότι και οι κοινότητες των μουσειακών είναι πολύ καλές, δεν έχω καταφέρει δυστυχώς όμως να συμμετάσχω.
YouTube - Steroumel.com
Με το τραίνο δεν μεταφέρεσαι...
Με το τραίνο ταξιδεύεις :pooh_go:
Άβαταρ μέλους
miltospag
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Ειδικά σε αυτούς τους καιρούς που περνάμε πολλοί μπορεί να μη νιώθουν άνετα με την ιδέα να βγουν από το σπίτι τους, να αλλάξουν 5-6 περιφέρειες και να πάνε σε μουσειακά να βοηθήσουν, μπορεί να μην έχουν τις κατάλληλες γνώσεις και να ντρέπονται και χίλια άλλα.
Ακριβώς. Και αυτό να μην υπήρχε, υπάρχει εργασία, οικογένεια και ένα σωρό άλλες υποχρεώσεις του καθενός που του επιτρέπουν να ασχοληθεί μόνο μέχρι εκεί που μπορεί. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να προμοτάρεται ή να υποβαθμίζεται η μια ή η άλλη πλευρά του χόμπι μας. Όλες βοηθάνε να κρατηθεί ζωντανή η ιστορία των σιδηροδρόμων και όλες είναι καλοδεχούμενες.
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

Steroumel έγραψε: 19 Δεκ 2020, 15:11
guest έγραψε: 19 Δεκ 2020, 13:58 Επίσης ήθελα να πω εδώ σε όσους ασχολούνται με τα δίκτυα που δεν κυκλοφορούν πια όπως η ΣΠΑΠ, να βοηθήσουν τις μουσειακές εργασίες που γίνονται στην παλιά γραμμή του Λαυρίου και στη Θεσσαλία.
Καλό θα ήταν να μην κάνουμε άτομα, που κάνουν σημαντική προσπάθεια και καταφέρνουν εκπληκτικά αποτελέσματα αφιερώνοντας όλον τον προσωπικό τους χρόνο στο χόμπι μας για να απολαύσουμε κάτι τόσο καλό, να νιώθουν ενοχές που δεν ασχολούνται με κάποιο άλλο κομμάτι του χόμπι. Οι μοντελιστές δεν «πρέπει» να φτιάχνουν χάρτες, όσοι ασχολούνται με τα μουσειακά δεν χρειάζεται κάνουν trip reviews, αυτοί που βγάζουν φωτογραφίες δεν είναι ανάγκη να παίζουν Train Simulator.

Έχοντας περάσει από αρκετά κομμάτια του χόμπι μας, έχω να πω ότι η κοινότητα του TS είναι από τις πιο φιλικές για νέα μέλη, έτοιμες να βοηθήσουν και πάντα με χαρά και αλληλοσεβασμό. Είμαι σίγουρος ότι και οι κοινότητες των μουσειακών είναι πολύ καλές, δεν έχω καταφέρει δυστυχώς όμως να συμμετάσχω.
Μπραβο στεργιο καλα τα ειπες..συχαρητηρια
Απάντηση