Λήψεις (Τροχαίο υλικό-σενάρια)

Γενική συζήτηση για το παιχνίδι. Απορίες, προτάσεις, σχόλια.
Απάντηση
Kostas Ioannou
Κλειδούχος
Κλειδούχος

zisis1 έγραψε: 30 Μάιος 2020, 09:26 Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους. Ένα μικρό σενάριο για το Σ/Κ που θα μας γυρίσει μερικά χρόνια πίσω. Ξεκινώντας από ΘΗΒΑ με την CRAIOVA θα πάτε ως την ΟΙΝΟΗ όπου και το δρομολόγιο της ΧΑΛΚΙΔΑΣ προς ΑΘΗΝΑ έχει βλάβη. Αφοί το έλξετε θα συνεχίσετε προς ΑΦΙΔΝΕΣ.
Μέγιστη ταχύτητα 100 χλμ/ω. Μπαίνοντας ΟΙΝΟΗ ελαττώστε ταχύτητα πριν την τρίτη γραμμή στα 40 χλμ/ω. Καλή διαδρομή!
https://mega.nz/file/n1IiUSzb#zlcTmBT8f ... jLDrR_pzt0
Καλησπέρα.Γιατί μόλις πατήσω f 1 κρασάρει το σενάριο; ( out of memory ).
Άβαταρ μέλους
zisis1
Συνοδός
Συνοδός

Καλησπέρα Kostas Ioannou.. Δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Δοκίμασες να καθαρίσεις την cache?
Άβαταρ μέλους
HliasXardas112
Συνοδός
Συνοδός

το desiro δεν υπηρχε αδεια να βγαλουμε δικο μας repaint
If your train of thought is going nowere... Change tracks
Άβαταρ μέλους
dimitris99
Συνοδός
Συνοδός

Καλησπερα φιλε μου ελα σε παρακαλω σε επικοινωνια μεσω chat οποτε εχεις χρονο !! :wink: :wink:
Gionikolaou

Λοιπόν παιδιά, είμαι 20 χρονών και ασχολούμαι με το Train Simulator από τα 12, δεν γνωρίζω πολλά γύρω από το 3D Modelling όμως είπα και εγώ να σας φτιάξω ένα σενάριο με τις γνώσεις που έχω σχετικά με την δημιουργία Σεναρίων. Η πλοκή είναι η εξής:
Ένα Stadler εκτελώντας δρομολόγιο προαστιακού για Χαλκίδα χάλασε στο σταθμό του Αγίου Θωμά με αποτέλεσμα να χρειαστεί αντικατάσταση από ένα AEG το οποίο ήταν διαθέσιμο στις παρακαμπτήριους της Οινόης. Στην επιστροφή από Χαλκίδα αναγκάζεται το AEG να περιμένει την IC50 η οποία επίσης καθυστέρησε λόγο της υπέρβασης που έπρεπε να κάνει για να περάσει το χαλασμένο railbus. Εσείς καλείστε να βάλετε τα δυνατά σας και να προλάβετε να φτάσετε στις Αφίδνες εγκαίρως για να δώσετε τους επιβάτες σε ένα άλλο Railbus το οποίο σας περιμένει στην 3η Γραμμή. Προσοχή στους χρόνους άφιξης γιατί είναι ιδιαίτερα πιεστικοί!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
zisis1
Συνοδός
Συνοδός

Screenshot_Afidnes-Lianokladi-Domokos 90s_38.60925-22.71666_08-37-25.jpg
Καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους. Καταρχήν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά που ασχολούνται με τις διαδρομές!!! Και με την ευχάριστη προσθήκη της μετρικής!!!Συνεχίστε την προσπάθειά σας...Σας ευχαριστούμε πολύ!! Και για να πάρουμε μια ανάσα ας τρέξουμε ένα σεναριάκι.. Πίσω στο όχι και τόσο μακρινό 1994 θα κάνετε ένα ταξίδι με ένα AEG εκτελώντας το δρομολόγιο ΑΘΗΝΑ-ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ ( IC70 ). Ξεκινάμε από ΟΙΝΟΗ έχοντας μπροστά μας το αργό 1510 για ΒΟΛΟ το οποίο με αλλαγή γραμμής στη ΔΑΥΛΕΙΑ θα το προσπεράσουμε στο σταθμό της ΤΙΘΟΡΕΑΣ. Μια στάση προηγουμένως στη ΛΙΒΑΔΕΙΑ και στη συνέχεια non-stop ως ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙ. Στην ΑΡΠΙΝΗ θα συναντηθούμε με το IC41 έχοντας προτεραιότητα. Καλή διαδρομή!!
https://mega.nz/file/L1gGzCRC#yHgYUD9hW ... wwCqZjRyOc
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Georgesiro
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Μια βοήθεια θα ήθελα με το νέο σενάριο διότι μου εμφανίζει το παρακάτω πρόβλημα.

Ευχαριστώ.
sfalma.jpg
Άβαταρ μέλους
zisis1
Συνοδός
Συνοδός

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Σε εμένα δεν εμφανίζει αυτό το μήνυμα.. Και το τσέκαρα αρκετές φορές. Περιμένω και από τα άλλα παιδιά να μου πουν αν τους το εμφανίζει..
Άβαταρ μέλους
HliasXardas112
Συνοδός
Συνοδός

Γεια σου φιλαρακο! Μηπως το προβλημα εμφανιζεται επειδη ισως δεν εχεις περασμενη καποια συγκεκριμενη εκδοση της διαδρομης; (λογικα τη τελευταια εκδοση)
Δοκιμασε να κατεβασεις τη πιο προσφατη εκδοση της διαδρομης και ισως το προβλημα θα λυθει!!
If your train of thought is going nowere... Change tracks
Georgesiro
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Την έχω περασμένη σε άλλα σενάρια δεν μου κάνει πρόβλημα. Παρόλα αυτά θα δοκιμάσω να κάνω μια επανεγκατασταση να δω τι θα γίνει. Σας ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
zisis1
Συνοδός
Συνοδός

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα . Το σημερινό σενάριο μας πηγαίνει πάλι πίσω στα 1994. Με ένα AEG θα κινηθούμε από το ΔΟΜΟΚΟ ως το ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙ εκτελώντας το δρομολόγιο IC71 (ναιιιι!!!) χωρίς ενδιάμεσες στάσεις.
Μια προτροπή όσον αφορά το όριο των 15χ/ω μετά την ΚΑΡΥΑ. Για να βγαίνουν οι (πραγματικοί ) χρόνοι κινήθηκα στο συγκεκριμένο τμήμα με 40 χ/ω χωρίς προβλήματα μετατόπισης.( Γενικά μιλώντας ,το συγκεκριμένο πάντα με ζόριζε) . Καλή διαδρομή!
https://mega.nz/file/qwYjxYxZ#5hmr2Oh8l ... z2Vvr8NcUQ
Άβαταρ μέλους
zisis1
Συνοδός
Συνοδός

Καλησπέρα και πάλι. Εν αναμονή των διορθώσεων για την ηλεκτροκίνηση ας κάνουμε τα εγκαίνια στο τμήμα που λειτουργεί κανονικά. Με μια HELLAS SPRINTER θα ξεκινήσουμε απο ΑΛΑΛΚΟΜΕΝΕΣ και με ενδιάμεσες στάσεις σε ΑΛΙΑΡΤΟ , ΘΗΒΑ ( όπου πρέπει χειροκίνητα να αλλάξετε το κλειδί εξόδου από το σταθμό - ένα ακόμα θέμα προς επίλυση) και ΟΙΝΟΗ θα τερματίσουμε στη ΣΦΕΝΔΑΛΗ. Από ΧΑΛΚΙΔΑ έρχεται δρομολόγιο προς ΑΘΗΝΑ ενώ στην άνοδο κινούνται ένα DESIRO για Χαλκίδα κι ένα AEG προς ΘΗΒΑ. Καλή διαδρομή.
https://mega.nz/file/G4pXyKxJ#iNDSJrwkG ... ICsQd9uA40
Άβαταρ μέλους
zisis1
Συνοδός
Συνοδός

Καλησπέρα. Έτσι για να γιορτάσουμε τη παράδοση του (μετρικού ) νέου υλικού , ένα σενάριο για να θυμηθούν οι παλιοί και να μάθουν οι νεότεροι.. Μην σας παραξενέψει το αισθητικό μέρος.. αφεθείτε στις αναμνήσεις του παρελθόντος
https://mega.nz/file/ywp3wKQJ#EHagVxI2Z ... b9SauMQJhI
DIMITRIS T4
Συνοδός
Συνοδός

Καλησπέρα!
Θα ήταν πολύ καλό αν κάποιοις έφτιαχνε ένα αρχείο που να περιέχει όλα τα σενάρια..

Ετσι θα τα έχουμε όλα μαζεμένα σε ένα πακέτο.
Άβαταρ μέλους
zisis1
Συνοδός
Συνοδός

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα. Μια και το ζήτησε ο φίλος Δημήτρης μάζεψα όλα τα ενεργά σενάρια για τη διαδρομή σε ένα αρχείο. Πέρα από τα δικά μου υπάρχουν τα σενάρια και των υπόλοιπων παιδιών που συγγνώμη αν έχω ξεχάσει κανέναν jdogos , apostoloskal , dimitris99 , miltospag , Gionikolaou . Αυτά τα έχω εγκατεστημένα.. Αν έχω παραλείψει κάποιο μπορείτε να μου το υποδείξετε..
https://mega.nz/file/WgYwBbLD#jb4aNh03- ... 01av5vtxEI
Απάντηση