To TS2014 πάει Ελλάδα...

Γενική συζήτηση για το παιχνίδι. Απορίες, προτάσεις, σχόλια.
Απάντηση
Kostas Ioannou
Κλειδούχος
Κλειδούχος

alsthom έγραψε: 03 Ιαν 2021, 12:54 Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.
Απλά δε μπορώ να καταλάβω ορισμένους. Όπως είπε κι ο Σταύρος δεν μπορώ να είμαι συνέχεια από πάνω από το φόρουμ. Ένα αυτό.
Και δεύτερο. Η ενημέρωση για το νέο download υπήρξε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ στην συζήτηση των downloads. Δηλαδή επειδή δεν ενημερώθηκε η ας πούμε "κεντρική ενότητα" πάει να πει ότι το κρατάμε κρυφό?
Κι αυτό εδώ τι είναι?
Τέλος πάντων...
Καλησπέρα.Επειδή από δική μου παράλειψη δεν κοίταξα στην ενότητα Downloads ( όχι στο κεντρικό Menu ) ζητώ συγγνώμη άν προσεβλήθη κάποιος άν και στο post μου σαφώς και δεν γίνεται αναφορά για κρυφά αρχεία απλά εξέφρασα την απορία πως γίνεται και δεν τα βλέπω εγώ.Τέλος καλό όλα καλά. :thank_you2:
Άβαταρ μέλους
alsthom
Webmaster
Webmaster

Δεν τρέχει τίποτα φίλε. :xythumbs:
Ηλίας
No alsthom...No Party!
ΣΤΑΘΗΣ ΤΙΘΟΡΕΑ
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Άκη τι να δω υπάρχει κάποιο αρχείο για την Craiova;
Άβαταρ μέλους
ToniIC71
Συνοδός
Συνοδός

Στάθη καλημέρα και χρόνια πολλά!

Δοκίμασε να περάσεις το παρακάτω αρχείο που νομίζω οτι θα λύσει το πρόβλημα σου :

https://www.dropbox.com/s/ams6a8hvoz3ml ... x.rwp?dl=0
“Please don't shoot the piano player. He is doing his best”
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

ΣΤΑΘΗΣ ΤΙΘΟΡΕΑ έγραψε: 03 Ιαν 2021, 13:31 Άκη τι να δω υπάρχει κάποιο αρχείο για την Craiova;
Οχι σταθη για τα νταουνλοουντς κ γω σου στειλα...για την κραιοβα κατι δεν κανεις σωστα..η κατι να χεις κανει
ΣΤΑΘΗΣ ΤΙΘΟΡΕΑ
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Εντάξει παιδιά την φτιάξαμε την Ρουμάνα μας 😉 σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον!! συνεχίστε έτσι!!
Άβαταρ μέλους
ToniIC71
Συνοδός
Συνοδός

Καλημέρα σας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

Νοσταλγία για αλλες εποχές ....και το νέο έτος :
Capture1000.JPG
Capture1001.JPG
Capture1002.JPG
Capture1003.JPG
Capture1004.JPG
Capture1006.JPG
Είμαστε στην τελική φάση των δοκιμών και σύντομα θα τα έχετε στις συνθέσεις σας. :-)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Stiv92
Συνοδός
Συνοδός

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Άγιος Βασίλης ήρθε εκ Βεροίας :lol22: :lol22: :lol22: :lol22: :lol22: σε ευχαριστούμε φίλε φαίνονται υπέροχα :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Άβαταρ μέλους
ngiann
Συνοδός
Συνοδός

Kostas Ioannou έγραψε: 03 Ιαν 2021, 12:20
miltospag έγραψε: 03 Ιαν 2021, 00:52
Kostas Ioannou έγραψε: 02 Ιαν 2021, 23:43 Πώς γίνεται κάθε φορά να παίρνουν τα καινούργια αρχεία ορισμένοι και να μην τα βλέπουν όλοι για να τα κατεβάσουν;
Mε όλη την καλή διάθεση, θεωρώ το σχόλιο άστοχο. Ούτε κρυμμένα downloads υπάρχουν "κάθε φορά" στο φόρουμ ούτε χρήστες δύο ταχυτήτων. Αρκεί όπως είπε και ο Σταύρος να πάει κανείς στην ανάλογη ενότητα. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.
Καλημέρα.Το σχόλιο δεν είναι καθόλου άστοχο επειδή στα Downloads και στην ενότητα διαδρομές δεν βλέπω τίποτα το καινούργιο.Προφανώς υπάρχει κάποιο πρόβλημα οπότε θα πρέπει να επιληφθεί ο admin του forum.Άν έχεις κάποιο link για το Download είναι ευπρόσδεκτο.Επίσης το ίδιο πρόβλημα υπήρχε και με τα βαγόνια WRmz του ngiann στις 18/12/2020.Παραθέτω το σχετικό post:

Καλημέρα. Στην παρούσα φάση βρίσκεται σε αυτό το τοπικ των downloads: viewtopic.php?f=69&t=231098
Αναμένουμε από την διαχείρηση να το τοποθετήσει και στην ενότητα των Downloads.
Καλησπέρα και από εμένα.
Προφανώς για ευνόητους λόγους δεν έχει ο καθένας δικαιώματα να δημοσιεύσει στην κεντρική ενότητα των downloads. Για αυτόν τον λόγο υπάρχει η διαχείριση η οποία κανονίζει αυτά τα ζητήματα και δίνει δικαιώματα όπου ΣΟΦΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΤΑ κρίνει ότι είναι αναγκαίο.
Ακριβώς επειδή λοιπόν δεν έχω δικαιώματα να δημοσιεύω στην ενότητα downloads δημοσιεύω στο τοπικ και αναμένω από την διαχείριση ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΔΙΟΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΥΠΟΧΡΕΏΣΕΙΣ ΠΕΡΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ να το τοποθετήσουν και εκεί.

Αυτά από εμένα
Καλή συνέχεια και ελπίζω να απολαύσετε την ρουτα
Νίκος

Τροποποίηση: ToniIC71 τώρα είδα το ποστ σας και συγχαρητήρια για τα βαγόνια εξαιρετική δουλειά κάνετε!
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

ToniIC71 έγραψε: 03 Ιαν 2021, 14:09 Καλημέρα σας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

Capture1000.JPG
Capture1001.JPG
Capture1002.JPG
Capture1003.JPG
Capture1004.JPG
Capture1006.JPG

Είμαστε στην τελική φάση των δοκιμών και σύντομα θα τα έχετε στις συνθέσεις σας. :-)
Αντωνη Χρονια Πολλα Και Καλη Χρονια ευχομαι να εχεις....ειναι το καλυτερο δωρο απο μεριας.σου.για μας ...το καλυτερο...Υπεροχη δουλεια....εισαι μεγαλος πως να το πουμε
Ευχαριστουμε
Άβαταρ μέλους
ToniIC71
Συνοδός
Συνοδός

Σας ευχαρστώ ....

Ακη .... και μιας και είσαι καλός στα quiz...

ποια ηταν τα εικονιζόμενα κομμάτια? :jester:
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

ToniIC71 έγραψε: 03 Ιαν 2021, 14:09 Καλημέρα σας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

Capture1000.JPG
Capture1001.JPG
Capture1002.JPG
Capture1003.JPG
Capture1004.JPG
Capture1006.JPG

Αντωνη ειμαι ετοιμος να.δωσω απαντησεις στο κουιζ σου που με εβαλες... Εσπασα το κεφαλι να θυμησω τις τοτε εποχες που.ταξιδευα...ελικρινα με δυσκολεψες...το χεις αυτο το προτερημα να δυσκολευεις το μυαλο μ και να με κανεις να βαζω τα δυνατα μ..χαχχαχαχα

Λοιπον οι απαντησεις μου ειναι οι εξης..
1) Βαγονι Αλληλογραφιας-Ταχυδρομειο και γρσφειο προισταμενου...
2) Σκευοφορος και Β Θεση Τυπου λεωφορειου
3) Β Θεση Κουπε τυπου VEB
4) A-B (1η - 2η Θεση Κουπε τυπου VEB
5) Κυλικειο και σκευοφορος
6) Κλιναμαξα τυπου WLAB προελευσης απο ανατολική γερμανια τυγχανει να τα χω δει στο τοτες 504 και 604 τα λεγομενα νυχτερινα τρενα!!!

Πως τα πηγα δασκαλε? Σε θελω αυστηρο στη βαθμολογια...
Άβαταρ μέλους
ToniIC71
Συνοδός
Συνοδός

Γι αύτο είπα οτι είσαι καλός στα quiz...

1) Gosa Post m
2) VEB BDms
3) VEB Bm
4) VEB ABm
5) VEB BDm
6) exDB WLABmh

Οπως και να χει... μαλλον θα πρέπει να αρχίσουμε να ψάχνουμε για κανά φυλλάδιο δρομολογίων και σύνθεσεων ....
για τα νέα πιθανά ...σενάρια σας. :-)

Υ.Γ Αν και τα VEB υπήρχαν ως repaint ... εντούτις με το εν λόγο πακέτο θα είναι πλήρης.
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

Aληθεια τα βρηκα σωστα...δεν το πιστευω βοηθησαν οι εικονες....και με λιγο θυμητικο το βρηκα....γιουπι..
ΣΤΑΘΗΣ ΤΙΘΟΡΕΑ
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Και κάτι άλλο παιδιά γιατί με το AEG κάνω δρομολόγιο και μετά από ένα σημείο εκτροχιαζεται συνήθως μετα η πριν την Λιβαδειά. Τι μπορεί να είναι?
Απάντηση