To TS2014 πάει Ελλάδα...

Γενική συζήτηση για το παιχνίδι. Απορίες, προτάσεις, σχόλια.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

Thank you very much Pierre for this gift and you lost time constructing the loco... Very good result.....
Άβαταρ μέλους
miltospag
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Thank you so much Pierre for the effort you put in these models. We may not have a Peloponnese route yet, but with your models and Bernard's route the feeling is certainly there.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
ngiann
Συνοδός
Συνοδός

Στα downloads σερβίρονται τρίγωνα πανοράματος......
thumbnail.png
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
δημητρης τσα
Συνοδός
Συνοδός

Εύγε παιδιά!!
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

Τελειο θα λιωσουν οι τροχοι και θα αδειασω τκ κυλικειο
dimplast
Συνοδός
Συνοδός

Γεια σας και καλή χρονιά σε όλους.
Αν και δεν έχω ασχοληθεί με το παιχνίδι τελευταία, εδώ και καιρό προσπαθώ να δώσω μια λύση σε ένα πρόβλημα και θέλω την βοήθειά σας.
Κάθε φορά που γίνεται μια επέκταση διαδρομής( δεν έχω εγκαταστήσει το τελευταίο update με την ηλεκτροκίνηση) πολλά από τα σενάρια κυρίως στα standart δεν παίζουν γιατί λείπει υλικό.
Πως είναι δυνατό να συμβαίνει αυτό. Επίσης όταν κάνουμε εγκατάσταση ενός σεναρίου και χρειάζονται κάποιοι συρμοί για να δουλέψει που μπορούμε να ανατρέξουμε να τους βρούμε.
Έχει κανείς σας κάποιο αρχείο με υλικό που να διορθώνει τέτοια προβλήματα; Αναφέρομαι γενικά και όχι σε συγκεκριμένα σενάρια.
Σας ευχαριστώ και καλές διαδρομές.
Άβαταρ μέλους
ToniIC71
Συνοδός
Συνοδός

Καλημέρα σας.

«Μην τάξεις σ' άγιο κερί, και σε παιδί κουλούρι», έλεγε ο παππούς μου.
Οπότε στα downloads είναι διαθέσιμα πλέον τα "καλούδια" που ίσος να περιμένατε :
VEB_ABm.jpg
Postm.jpg
Sleeping_cars.jpg
Καλές διαδρομές... και να προσέχετε εαυτούς και τα αγαπημένα σας πρόσωπα!!! :xythumbs:
“Please don't shoot the piano player. He is doing his best”
Άβαταρ μέλους
ngiann
Συνοδός
Συνοδός

Συγχαρητήρια κύριε Αντώνη!!!!!!! Φαίνονται πολύ ωραία και λεπτομερή!!!! Θα τα λιώσουμε στην ρουτα............ :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

ToniIC71 έγραψε: 16 Ιαν 2021, 11:43 Καλημέρα σας.

«Μην τάξεις σ' άγιο κερί, και σε παιδί κουλούρι», έλεγε ο παππούς μου.
Οπότε στα downloads είναι διαθέσιμα πλέον τα "καλούδια" που ίσος να περιμένατε :

VEB_ABm.jpg
Postm.jpg
Sleeping_cars.jpg

Καλές διαδρομές... και να προσέχετε εαυτούς και τα αγαπημένα σας πρόσωπα!!! :xythumbs:

👀👀Αρχηγε μου Αντωνη καλη σου μεραααααα κιολας και αν δεν ειπαμε Καλη Χρονια το λεω εδω τωρα....Πρωινο δωρακι εσκασε💣💣...μας το φυλαγες εκπληξη💥💥 ... Σε υπερευχαριστουμε για ολα τι ν πω επληκτικο αποτελεσμα.... φοβερες βαγοναρεςςςς ....γιουπιιιιιιιιιιιι.....🥳🥳🥳🥳
Υ.Γ ->Οπως λενε νυστικο αρκουδι δν χορευει 🍽οποτε πριν τα βαλω εις λειτουργιαν λειτουργικην πρεπει ν φαμε κτ🍩🍪🎂🌭🥪🌮🌯🫔.....εχουμε δουλεια πολυ εις το εργοστασιον... Εχουμε παραλαβη βαγονιων!!!! 👁👁

Και παλι ευχαριστουμε🥰🥰🥰🥰🥰
Άβαταρ μέλους
Stiv92
Συνοδός
Συνοδός

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: τι να πω υπεροχή δουλειά φίλε Αντώνη για άλλη μια φορά μας χαρίζεις τα καλούδια σου να είσαι καλά :-) :-) :-) :-) :-) σε ευχαριστούμε όλοι :occasion: :occasion: :occasion: :occasion:
Άβαταρ μέλους
Ntinos
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Σ' εμένα γιατί τα εμφανίζει έτσι;
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

Θα τα βαλω κα γω και θα σου πω ντινο ενταξει....τα εγκατεστησες σωστα εχεις ολα τα απαραιτητα μερη της ρουτας
Άβαταρ μέλους
Ntinos
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Ναι τα έχω εγκαταστήσει όλα.
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

Τι να πω εγω σε λιγο θα τα δοκιμασω και θα σου πω....
Άβαταρ μέλους
ToniIC71
Συνοδός
Συνοδός

Ntinos έγραψε: 16 Ιαν 2021, 14:53 Σ' εμένα γιατί τα εμφανίζει έτσι;
Nτίνο νομίζω οτι δεν έχει να κάνει με τον υπολογιστή σου.

Είναι το "τίμημα" για την "βραδινή" εμφάνιση που το δημιουργεί...
δηλαδή η επιλογή του shader (σκίαση) που επέλεξα ωστε να είναι ρεαλιστικό το αποτέλεσμα ειδικά
στα βραδινά δρομολόγια που προτείνω να δεις για να καταλάβεις τι εννοώ ( κυρίως για τα κρεββατάδικά αλλα και για τα VEB).

Υπάρχει βέβαια η λύση .. για ξεχωριστό μοντέλο στο menu πχ... VEB_ABm_day_view και night view
ή χωρίς βραδινό φωτορεαλισμό ....

Στις δοκιμές δεν το εμφάνιζε πάντα και γι αυτό και δεν προχώρησα στα ανωτέρω ... οπότε το βλέπουμε :-)
“Please don't shoot the piano player. He is doing his best”
Απάντηση