Προβλήματα με την ενότητα Downloads

Ανακοινώσεις νέων μεταφορτώσεων. Σχολιασμός και συζήτηση για τα νέα μοντέλα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

alsthom έγραψε:
06 Απρ 2020, 20:17
Παιδιά ο ToniIC φταίει για όλα! Έφτιαξε μηχανάρες, βαγονάρες κι ασχολούμαστε όλη μέρα με το Simulator. Δεν υπάρχει καιρός για διαχείριση. :occasion:
Πέρα από τις ευχαριστίες για τον Toni για πείτε μου λίγο τι θέμα έχετε:
Πχ είστε στα downloads ας πουμε μηχανές ....και βλέπετε την 500αρα την κούκλα. Πατάτε download και μετά από ένα redirect (χαζό κατ' εμέ, αλλά έτσι το έχουν φτιάξει οι προγραμματιστές) πάτε κι αρχίζετε να κατεβάζετε την 500άρα, σωστά?
Μετά?
Που αντιμετωπίζετε το πρόβλημα? Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό που λέτε "από κατηγορία σε κατηγορία" :help:
Καλησπερα ηλια προφανως τα παιδια εχουν θεμα καθως καθε download που ανεβαζει ο Αντωνης του παραπεμπει στα βαγονια και δεν μπορουν να πανε στα downloads να το κατεβασουν καθως μαλλον πανε στα downloads που ειναι η πλατφορμα να ανεβασεις καποιο αρχειο...αυτο καταλαβα... δεν εχουν τον τροπο να πανε να δουν τις κατηγοριες ολες περαν απο μενα που εγω μπορω... τους εστειλα το συνδεσμο για τις μηχανες να το εχουν...αλλα κανονικα πρεπει καθετι που μας δινει ο αρχηγος να πηγαινει με παραπομπη στην καταλληλη κατηγορια...αυτο μπορω να καταλαβω εγω απο υτα λεγομενα τους...την καλησπεραα
Άβαταρ μέλους
dimitris99
Συνοδός
Συνοδός

Αυτο π ειπε ο φιλος Μιλτος ακριβως!! Οταν κανουμε κλικ στο here π λεει πχ αν ειναι βαγονι ανοιγει στν κατηγορια βαγονια!!Οπως την τελευταια μηχανη της Cargo oταν πατουσαμε στο here εβγαζε στα βαγονια και οι στης μηχανες και οταν πας πανω ψηλα στο downloads σου βγαζει το αγγλικ μηνυμα!!Στην ουσια δν γινεται εναλλαγη κατηγοριων βαγονια μηχανες αυτο!!
:mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
miltospag
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Akisf1 έγραψε:
06 Απρ 2020, 20:53
Καλησπερα ηλια προφανως τα παιδια εχουν θεμα καθως καθε download που ανεβαζει ο Αντωνης του παραπεμπει στα βαγονια και δεν μπορουν να πανε στα downloads να το κατεβασουν καθως μαλλον πανε στα downloads που ειναι η πλατφορμα να ανεβασεις καποιο αρχειο...αυτο καταλαβα... δεν εχουν τον τροπο να πανε να δουν τις κατηγοριες ολες περαν απο μενα που εγω μπορω... τους εστειλα το συνδεσμο για τις μηχανες να το εχουν...αλλα κανονικα πρεπει καθετι που μας δινει ο αρχηγος να πηγαινει με παραπομπη στην καταλληλη κατηγορια...αυτο μπορω να καταλαβω εγω απο υτα λεγομενα τους...την καλησπεραα
Με όλο το σεβασμό Άκη κατάλαβες εντελώς λάθος. Κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι κάθε download link του Αντώνη είναι λάθος. Μόνο το λινκ για το repaint της adtranz δεν γράφτηκε σωστά εκ παραδρομής και αυτό διορθώθηκε άμεσα απ'ότι θυμάμαι. Επίσης όλοι μπορούμε να πάμε σε οποιαδήποτε κατηγορία αν έχουμε το direct link,όχι μόνο εσύ. Εκείνο που ειπώθηκε είναι ότι δεν μπορεί κάποιος να μεταβεί μέσω του φόρουμ από τη μια κατηγορία στην άλλη.
Kostas Ioannou
Κλειδούχος
Κλειδούχος

alsthom έγραψε:
06 Απρ 2020, 20:23
Επιπρόσθετα το "You don't have the permission to use the Download System" βγαίνει όταν δεν είσαι συνδεδεμένος. Πότε άλλοτε σας το βγάζει?
Γράψτε μου να το τσεκάρουμε...
Βέβαια έχω ταξίδι με 603 Δομοκό-Οινόη...όταν φτάσω θα δω τι θα κάνω με σας :mrgreen:
Καλησπέρα.Το πρόβλημα υπάρχει όταν είσαι π.χ. στην κατηγορία βαγόνια και θέλεις να πας στην κατηγορία μηχανές ή το αντίστροφο οπότε αναγκαστικά κάνεις κλίκ στο Downloads όπου κανονικά θα έπρεπε να εμφανίζονται οι επιλογές βαγόνια,μηχανές ή οτιδήποτε άλλο υπάρχει για download.Αντ'αυτού όταν κάνεις κλίκ στο Downloads εμφανίζεται το μήνυμα "You don't have the permission to use the Download System" και φυσικά εννοείται ότι είμαστε κανονικά συνδεδεμένοι ( Login ) στο forum.Προφανώς υπάρχει πρόβλημα το οποίο θα πρέπει να διορθωθεί.
Άβαταρ μέλους
miltospag
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Μέχρι το θέμα να λυθεί από τους συντονιστές μπορείτε να κρατήσετε τα παρακάτω link:

Διαδρομές: https://www.Amnizia.org/downloadsystemcat?id=3
Βαγόνια: https://www.Amnizia.org/downloadsystemcat?id=4
Μηχανές: https://www.Amnizia.org/downloadsystemcat?id=5
Διάφορα: https://www.Amnizia.org/downloadsystemcat?id=6
Άβαταρ μέλους
alsthom
Webmaster
Webmaster

Λοιπόν, βρήκα μια ιδέα και ελπίζω να μπορέσω να την υλοποιήσω. Μην ξεχνάτε δεν είμαι προγραμματιστής!

Από κει και πέρα επειδή πάλι δεν μπορώ να καταλάβω :crazyeyes: σας εχω ανεβάσει δυο εικόνες παρακάτω. Δείτε και πείτε μου.
Έχω λάθος πουθενά σ'αυτά που γράφω?
Εσείς θέλετε να πηγαίνετε από τις μηχανές κατευθείαν στα βαγόνια πουχου? Δεν σας βολεύει αυτό που γραφω στην εικόνα πιο κάτω?
Επίσης, όλοι σας βρήκατε το ίδιο πρόβλημα με το You don't....μπλα μπλα.?
--
1.JPG
2.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Ηλίας
No alsthom...No Party!
Άβαταρ μέλους
dimitris99
Συνοδός
Συνοδός

Εγω οταν ειμαι στα βαγονια και παταω downloads να αλλαξω κατηγορια ακριβως μ βγαζει το αγγλικο μηνυμα you dont μπλα μπλα μπλα!! :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
miltospag
Κλειδούχος
Κλειδούχος

alsthom έγραψε:
07 Απρ 2020, 13:14
Εσείς θέλετε να πηγαίνετε από τις μηχανές κατευθείαν στα βαγόνια πουχου? Δεν σας βολεύει αυτό που γραφω στην εικόνα πιο κάτω?
Μια χαρά βολικό θα ήταν αν δούλευε :mrgreen: . Τη σελίδα με τις κατηγορίες που δείχνεις προσωπικά δεν την έχω δει ποτέ από τότε που άλλαξε όλο το σύστημα των downloads. Πάντα μου έβγαζε το μήνυμα για το permission (εννοείται συνδεδεμένος).
Άβαταρ μέλους
alsthom
Webmaster
Webmaster

Για δοκιμάστε τώρα.
Είχα ξεχάσει να σας δώσω δικαιώματα! :bash:
----
Λογικά τώρα δουλεύει με τον τρόπο που σας περιγράφω.
---
Αν όχι , αποσυνδεθείτε, καθαρίστε ιστορικό και ξαναματαμπείτε να δούμε. Αναφέρομαι στον "δικό" μου τρόπο έτσι? Τουλάχιστον να δουλέψει αυτός και βλέπουμε...
---
Ευχαριστώ για την επισήμανση παιδια και sorry :oops:
Ηλίας
No alsthom...No Party!
Άβαταρ μέλους
apostoloskal
Συνοδός
Συνοδός

alsthom έγραψε:
07 Απρ 2020, 14:24
Για δοκιμάστε τώρα.
----
---
Αν όχι , αποσυνδεθείτε, καθαρίστε ιστορικό και ξαναματαμπείτε να δούμε. Αναφέρομαι στον "δικό" μου τρόπο έτσι? Τουλάχιστον να δουλέψει αυτός και βλέπουμε...
---
τώρα δουλεύει κανονικά . ευχαριστούμε την διαχείριση ! :wink:
το τρένο είναι το μέσο που μπορεί να κάνει μια απλή διαδρομή ...
μια αξέχαστη εμπειρία !
Kostas Ioannou
Κλειδούχος
Κλειδούχος

alsthom έγραψε:
07 Απρ 2020, 14:24
Για δοκιμάστε τώρα.
----
---
---
Ευχαριστούμε για την αποκατάσταση. :thank_you:
Άβαταρ μέλους
dimitris99
Συνοδός
Συνοδός

Αψογα ολααα!! Λειτουργει κανονικα τωρα!! Σας ευχαριστουμε!!1 :occasion: :occasion:
Απάντηση