Διαδρομη αθηνα-θεσ/νικη για το ts2015

Οτι έχει σχέση με το Train Simulator. Νέα, Tips & Tricks, Προτάσεις για download, Απορίες, Χρήσιμοι Σύνδεσμοι.
Άβαταρ μέλους
HliasXardas112
Συνοδός
Συνοδός
Επικοινωνία:

Διαδρομη αθηνα-θεσ/νικη για το ts2015

Δημοσίευσηαπό HliasXardas112 » 17 Ιουν 2018, 11:56

Λοιπων ανοιξα αυτο το τοπικ λεγομενος πως θα προσπαθησω να φτιαξω την γνωστη διαδρομη αθηνα θεσαλονικη χρησιμωποιωντας την διαδρομη του HellasExprezz. Το μονο δισκολο θα ειναι να φτιαξω τους λοιπους σταθμους σε προγραμματα. Αν καποιος εχει γνωσεις για 3d σχεδιασμο ας το πει εδω ωστε να φτιαξω την διαδρομη. Αυτα που θα χρησιμοποιθουν θα ειναι digital elevation data,google maps(pro),βιντεακια απτο google εφοσων και φωτο,αλλα και πολυς καιρος εφσων δεν νομιζω να το εχω ολοκληρωσει μεχρι τελη καλοκαιριου. Αν καποιος ξερει απο 3d designing προγραμματα ας μου το πει λιως θανι δυσκολο να το κανω

Άβαταρ μέλους
χρυσανθος
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Re: Διαδρομη αθηνα-θεσ/νικη για το ts2015

Δημοσίευσηαπό χρυσανθος » 17 Ιουν 2018, 12:57

αντε και καλη τυχη :wink:

Άβαταρ μέλους
dimitris99
Συνοδός
Συνοδός

Δημοσίευσηαπό dimitris99 » 17 Ιουν 2018, 14:02

:xythumbs: Καλησπερα Ηλια!!Λεγομενος θα ηθελα να σου πω μπραβο για το πισμα σου για την διαδρομη που θα θελες να φτιαξεις τοσο πολυ αλλα θα ηθελα να σου υπενθυμισω εχει γινει ενα ηδη μεγαλο τμημα απο τον ολο αξονα!!Αφαιτερου χωρις να εχεις τις γνωσεις θα σου ειναι παρα πολυ δυσκολο να καταφερεις να κανεις ολα αυτα παλι απο την αρχη σκεψου οτι εχει ξεκινησει πριν μια 3ετια αυτο!!Και εγω θα ηθελα καθε βδομαδα να βγαζουμε ενα κομματι ειτε προς βορρα ειτε προς νοττο αλλα δυστυχως ειναι λιγοι αυτοι που ασχολουνται και εχουν γνωσεις απο 3d και γενικα ολα αυτα!!Και εδω να πουμε ενα μεγαλο μπραβο στον tony που κραταει την διαδρομη ζωντανη και τροχαιο υλικο!!Αυτα ηθελα να σου πω τωρα καλη τυχη στην προσπαθεια σου!!

Άβαταρ μέλους
HliasXardas112
Συνοδός
Συνοδός
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό HliasXardas112 » 17 Ιουν 2018, 15:55

dimitris99 έγραψε::xythumbs: Καλησπερα Ηλια!!Λεγομενος θα ηθελα να σου πω μπραβο για το πισμα σου για την διαδρομη που θα θελες να φτιαξεις τοσο πολυ αλλα θα ηθελα να σου υπενθυμισω εχει γινει ενα ηδη μεγαλο τμημα απο τον ολο αξονα!!Αφαιτερου χωρις να εχεις τις γνωσεις θα σου ειναι παρα πολυ δυσκολο να καταφερεις να κανεις ολα αυτα παλι απο την αρχη σκεψου οτι εχει ξεκινησει πριν μια 3ετια αυτο!!Και εγω θα ηθελα καθε βδομαδα να βγαζουμε ενα κομματι ειτε προς βορρα ειτε προς νοττο αλλα δυστυχως ειναι λιγοι αυτοι που ασχολουνται και εχουν γνωσεις απο 3d και γενικα ολα αυτα!!Και εδω να πουμε ενα μεγαλο μπραβο στον tony που κραταει την διαδρομη ζωντανη και τροχαιο υλικο!!Αυτα ηθελα να σου πω τωρα καλη τυχη στην προσπαθεια σου!!

Σε ευχαριστω και θα χρησιμοποιησω την διαδρομη του σαμαρειτη του χρηστου ωστε να γλυτωσω δουλεια αλλα οπως ξερεις δεν μπορω να βαλω αναν γερμανικο σαθμο η κτιριο σην θεση του σταθμου λαριση αρα καταλαβενεις τι περιμενω καταταλα σας ευχαριστω και θα χρεαστω καποιον να μ πει πως τα ανεβαζω σε μορφη rwp. ωστε να τα δοκιμαζετεκαι να μου λετε τι λειπει

Άβαταρ μέλους
χρυσανθος
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Δημοσίευσηαπό χρυσανθος » 17 Ιουν 2018, 17:36

τα παιδια εδω θα σε στηρίξουν ηλια ορμα εσυ :-)

Άβαταρ μέλους
HliasXardas112
Συνοδός
Συνοδός
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό HliasXardas112 » 17 Ιουν 2018, 23:36

αρχισα ειδη με τα τμηματα των γραμμων αλλα μου λειπουν γεφυρες,κτιρια,σταθμοι. Γιαυτο θαταν καλο καποιος να βοηθησει στο εργο μας

Άβαταρ μέλους
dimitris99
Συνοδός
Συνοδός

Δημοσίευσηαπό dimitris99 » 18 Ιουν 2018, 00:30

Ηλια να μας επισιμαινεις τι ακριβως χρειαζεσαι καθε φορα σε τι τομεα βρισκεσαι και τα σχετικα!!Παρακληση ολα τα παιδια του φορουμ στο ελευθερο χρονο τους να βοηθησουμε τον Ηλια!!

Άβαταρ μέλους
zisis1
Συνοδός
Συνοδός

Δημοσίευσηαπό zisis1 » 18 Ιουν 2018, 07:34

HliasXardas112 έγραψε:
dimitris99 έγραψε::xythumbs: Καλησπερα Ηλια!!Λεγομενος θα ηθελα να σου πω μπραβο για το πισμα σου για την διαδρομη που θα θελες να φτιαξεις τοσο πολυ αλλα θα ηθελα να σου υπενθυμισω εχει γινει ενα ηδη μεγαλο τμημα απο τον ολο αξονα!!Αφαιτερου χωρις να εχεις τις γνωσεις θα σου ειναι παρα πολυ δυσκολο να καταφερεις να κανεις ολα αυτα παλι απο την αρχη σκεψου οτι εχει ξεκινησει πριν μια 3ετια αυτο!!Και εγω θα ηθελα καθε βδομαδα να βγαζουμε ενα κομματι ειτε προς βορρα ειτε προς νοττο αλλα δυστυχως ειναι λιγοι αυτοι που ασχολουνται και εχουν γνωσεις απο 3d και γενικα ολα αυτα!!Και εδω να πουμε ενα μεγαλο μπραβο στον tony που κραταει την διαδρομη ζωντανη και τροχαιο υλικο!!Αυτα ηθελα να σου πω τωρα καλη τυχη στην προσπαθεια σου!!

Σε ευχαριστω και θα χρησιμοποιησω την διαδρομη του σαμαρειτη του χρηστου ωστε να γλυτωσω δουλεια αλλα οπως ξερεις δεν μπορω να βαλω αναν γερμανικο σαθμο η κτιριο σην θεση του σταθμου λαριση αρα καταλαβενεις τι περιμενω καταταλα σας ευχαριστω και θα χρεαστω καποιον να μ πει πως τα ανεβαζω σε μορφη rwp. ωστε να τα δοκιμαζετεκαι να μου λετε τι λειπει

Καλημέρα...Σχετικά για το πως φτιάχνεις αρχεία RWP δες αυτό
Creating rwp files outside the game folder.pdf
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
dimitris99
Συνοδός
Συνοδός

Δημοσίευσηαπό dimitris99 » 18 Ιουν 2018, 08:34

Ευχαριστουμε Ζηση Καλημερα!!

Άβαταρ μέλους
HliasXardas112
Συνοδός
Συνοδός
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό HliasXardas112 » 18 Ιουν 2018, 14:17

λοιπον τωρα πειτε μου πως το ανεβαζω στο ιντερνετ ωστε να δειτε μεχρι τωρα τι αλλαγες εγιναν και ξεκινησαν. Δεν ειναι και πολλα-πολλα αυτα που εκανα
Τελευταία επεξεργασία από HliasXardas112 σε 18 Ιουν 2018, 14:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
HliasXardas112
Συνοδός
Συνοδός
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό HliasXardas112 » 18 Ιουν 2018, 14:23

dimitris99 έγραψε:Ηλια να μας επισιμαινεις τι ακριβως χρειαζεσαι καθε φορα σε τι τομεα βρισκεσαι και τα σχετικα!!Παρακληση ολα τα παιδια του φορουμ στο ελευθερο χρονο τους να βοηθησουμε τον Ηλια!!

ξε κινησα στις αγιες και παω στο τμημα το οποιο δεν ειχε τιποτα παρα μονο γραμμες και ειταν untextured. τωρα εφτιαξα διαφορα πραγματα που λειπανε καθως και δρομοι που πιθανων ο δημιουργος να μην τους προσεξε,προστεθηκε πιο πολυ λεπτομερεια,εβγαλα ενα πεταμενο δεντρο που το εφτιαξε πανω στις γραμμες(μην με ρωτατε δεν ξερω γιατι...) και το συνεχησα περιπου 15 χιλιομετρα αλλα μου λειπουν πολλα objects,bridges,ελληνικα πασαγεια(εεε τι να κανουμε;). Τωρα δουλευω σχετικα με την προσθεση ηλεκτροκινησης....καλη μου επιτυχια.... :shock: :whistle: :-)

Άβαταρ μέλους
δημητρης τσα
Συνοδός
Συνοδός

Δημοσίευσηαπό δημητρης τσα » 18 Ιουν 2018, 15:58

Καλησπέρα και από μένα Ηλία και καλή αρχή στο εγχείρημα σου! Σκοπεύεις απλά να επεκτείνεις το υπάρχον δυκτιο ή και να το βελτιώσεις?

Στάλθηκε από το 5080X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άβαταρ μέλους
HliasXardas112
Συνοδός
Συνοδός
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό HliasXardas112 » 18 Ιουν 2018, 16:10

δημητρης τσα έγραψε:Καλησπέρα και από μένα Ηλία και καλή αρχή στο εγχείρημα σου! Σκοπεύεις απλά να επεκτείνεις το υπάρχον δυκτιο ή και να το βελτιώσεις?

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου. Θελω να το επεκτεινω το δυνατον περισσοτερο αλλα θα δεχτει και μερικες προσθηκες και αλλαγες καθως ο δημιουργος δεν εβαλε καποια βασικα πραγματτα οπως δρομοι,δαση,λιμνες αν και δεν νομιζω να εχει

Άβαταρ μέλους
δημητρης τσα
Συνοδός
Συνοδός

Δημοσίευσηαπό δημητρης τσα » 18 Ιουν 2018, 16:13

HliasXardas112 έγραψε:
δημητρης τσα έγραψε:Καλησπέρα και από μένα Ηλία και καλή αρχή στο εγχείρημα σου! Σκοπεύεις απλά να επεκτείνεις το υπάρχον δυκτιο ή και να το βελτιώσεις?

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου. Θελω να το επεκτεινω το δυνατον περισσοτερο αλλα θα δεχτει και μερικες προσθηκες και αλλαγες καθως ο δημιουργος δεν εβαλε καποια βασικα πραγματτα οπως δρομοι,δαση,λιμνες αν και δεν νομιζω να εχει
Εννοείτε πως αναμένουμε με πολύ ενδιαφέρον τον ενχειρημα σου κ περιμένουμε ενημερώσεις με την πρόοδο των έργων!

Άβαταρ μέλους
dimitris99
Συνοδός
Συνοδός

Δημοσίευσηαπό dimitris99 » 18 Ιουν 2018, 16:32

HliasXardas112 έγραψε:
dimitris99 έγραψε:Ηλια να μας επισιμαινεις τι ακριβως χρειαζεσαι καθε φορα σε τι τομεα βρισκεσαι και τα σχετικα!!Παρακληση ολα τα παιδια του φορουμ στο ελευθερο χρονο τους να βοηθησουμε τον Ηλια!!

ξε κινησα στις αγιες και παω στο τμημα το οποιο δεν ειχε τιποτα παρα μονο γραμμες και ειταν untextured. τωρα εφτιαξα διαφορα πραγματα που λειπανε καθως και δρομοι που πιθανων ο δημιουργος να μην τους προσεξε,προστεθηκε πιο πολυ λεπτομερεια,εβγαλα ενα πεταμενο δεντρο που το εφτιαξε πανω στις γραμμες(μην με ρωτατε δεν ξερω γιατι...) και το συνεχησα περιπου 15 χιλιομετρα αλλα μου λειπουν πολλα objects,bridges,ελληνικα πασαγεια(εεε τι να κανουμε;). Τωρα δουλευω σχετικα με την προσθεση ηλεκτροκινησης....καλη μου επιτυχια.... :shock: :whistle: :-)

Ηλια μπορεις ειτε βιντεακι να μας δειξεις τις αλλαγες σου ειτε με εικονες στα συνημεννα τραβας φωτο και τις ανεβαζεισ απο το pc σου!!

Επιστροφή στο ευρετήριο

Επιστροφή σε “Train Simulator (Railworks)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: johnpap1818 και 3 επισκέπτες

ypomnhma