Ελληνικό τροχαίο υλικό (Repaints κ.λ.π)

Ότι έχει σχέση με το Trainz Simulator. Νέα, Tips & Tricks, Προτάσεις για download, Απορίες, Χρήσιμοι Σύνδεσμοι.
Άβαταρ μέλους
Ιάσονας Ζ.
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας Ζ. » 26 Ιουν 2012, 00:14

:clap: :clap: :clap: Πολύ ωράια η G.E. και η ατμάμαξα (αν και πολύ μεγάλη η αρίθμηση στην εφοδιοφόρο αλλά νταξ, δεν πειράζει).

Γιατί δεν μετατρέπεις και τις Ε/Α και τις Φ/Α σε Ελληνικές... απ' όσο είδα κάποιες μοιάζουν πολύ στις ΟΣΕτζίδικες... ;) ;)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό Aristides » 26 Ιουν 2012, 00:30

"Gazkgk" post=229643 έγραψε::clap: :clap: :clap: Πολύ ωράια η G.E. και η ατμάμαξα (αν και πολύ μεγάλη η αρίθμηση στην εφοδιοφόρο αλλά νταξ, δεν πειράζει).

Γιατί δεν μετατρέπεις και τις Ε/Α και τις Φ/Α σε Ελληνικές... απ' όσο είδα κάποιες μοιάζουν πολύ στις ΟΣΕτζίδικες... ;) ;)

ποιες εννοεις ?μπορεις να μου δειξεις εικονες για να καταλαβω ποιες ατμομηχανες ειναι?

Άβαταρ μέλους
nfotis
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης

Δημοσίευσηαπό nfotis » 26 Ιουν 2012, 00:31

Για την αρίθμηση, νομίζω ότι χρειάζεται λιγότερο λευκό χρώμα (θα έβαζα ένα πολύ ανοιχτό γκρι), ίσως και λίγη 'βρώμα' στα νούμερα.

Τι επεξεργαστή και κάρτα γραφικών χρησιμοποιείς;
Σκέφτομαι ότι θα ήταν ευχής έργον να καταγράψεις σε βίντεο το Trainz στη διαδρομή, και να το ανεβάσεις στο Youtube.

Α, και όταν λέει κάποιος Ε/Α εννοεί 'επιβατάμαξες' (επιβατικά βαγόνια) και όταν λέει Φ/Α εννοεί 'φορτάμαξες' (εμπορικά βαγόνια). ΟΣΕτζίδικη ορολογία, βλέπεις...

Ν.Φ.
High speed, high quality, low cost - select any two.

Up hill slow, down hill fast, tonnage first, safety last.

The optimist sees the light at the tunnel. Pessimist sees the darkness. Realist sees the train. Train driver sees three idiots on the track

Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό Aristides » 26 Ιουν 2012, 00:44

"nfotis" post=229650 έγραψε:Για την αρίθμηση, νομίζω ότι χρειάζεται λιγότερο λευκό χρώμα (θα έβαζα ένα πολύ ανοιχτό γκρι), ίσως και λίγη 'βρώμα' στα νούμερα.

Τι επεξεργαστή και κάρτα γραφικών χρησιμοποιείς;
Σκέφτομαι ότι θα ήταν ευχής έργον να καταγράψεις σε βίντεο το Trainz στη διαδρομή, και να το ανεβάσεις στο Youtube.

Α, και όταν λέει κάποιος Ε/Α εννοεί 'επιβατάμαξες' (επιβατικά βαγόνια) και όταν λέει Φ/Α εννοεί 'φορτάμαξες' (εμπορικά βαγόνια). ΟΣΕτζίδικη ορολογία, βλέπεις...

Ν.Φ.

Intel Core i7 2600K(s1155, 3,40GHz, 8MB),GPU nvidia 9500GT
δεν εχω ασχοληθει με το να τραβηξω βιντεο του παιχνιδιου,εχεις κανενα προγραμμα να μου προτεινεις?Η ΘΓ ειναι payware και οταν την παραγγειλα του ειπα του τυπου που την εφτιαξε να μου βαλει τα συγκεκριμενα νουμερα δεν ειναι δικο μου βαψιμο,εχω φτιαξει μια καλη με πολυ φθορα μια lima της Snfc σαν και αυτην που βαλανε στο ιστορικο θεμα του φορουμ χθες

Άβαταρ μέλους
Ιάσονας Ζ.
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας Ζ. » 26 Ιουν 2012, 00:52

Η φορτάμαξα πίσω από την Θγ μοιάζει αρκετά με τις Πολωνικές του ΟΣΕ δηλαδή αυτές:

321731569046-1.JPG

Η επιβατάμαξα η Γερμανική πίσω από την G.E. μοιάζει με αυτή..:

CIMG2359.JPG

Για τη σκευοφόρο της C.I.W.L. δεν ξέρω να είχαμε κάτι αντίστοιχο. Οι άλλες δύο φορτάμαξες δεν φαίνονται αρκετά καλα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nfotis
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης

Δημοσίευσηαπό nfotis » 26 Ιουν 2012, 01:06

"Aristides" post=229651 έγραψε:Intel Core i7 2600K(s1155, 3,40GHz, 8MB),GPU nvidia 9500GT
δεν εχω ασχοληθει με το να τραβηξω βιντεο του παιχνιδιου,εχεις κανενα προγραμμα να μου προτεινεις

Για τη κάρτα γραφικών, θέλει πολλή αναβάθμιση.
Ο επεξεργαστής είναι κορυφαίος, αλλά στο συγκεκριμένο εξομοιωτή 'θάβεται' από την αναιμική κάρτα.
Θα συνιστούσα μια καλύτερη (τι δυνατότητες έχεις οικονομικά για αναβάθμιση; )

Για εγγραφή σε βίντεο αρχείο, υπάρχουν πολλά προγράμματα.

Ένα δημοφιλές είναι το FRAPS, αλλά υπάρχουν πολλά, όπως μπορείς να δεις στις παρακάτω λίστες:

http://stream-recorder.com/forum/video-" onclick="window.open(this.href);return false; ... t5615.html
http://www.gamefront.com/how-to-capture-pc-game-video/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ν.Φ.

The optimist sees the light at the tunnel. Pessimist sees the darkness. Realist sees the train. Train driver sees three idiots on the track

Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό Aristides » 26 Ιουν 2012, 01:19

"nfotis" post=229654 έγραψε:
"Aristides" post=229651 έγραψε:Intel Core i7 2600K(s1155, 3,40GHz, 8MB),GPU nvidia 9500GT
δεν εχω ασχοληθει με το να τραβηξω βιντεο του παιχνιδιου,εχεις κανενα προγραμμα να μου προτεινεις

Για τη κάρτα γραφικών, θέλει πολλή αναβάθμιση.
Ο επεξεργαστής είναι κορυφαίος, αλλά στο συγκεκριμένο εξομοιωτή 'θάβεται' από την αναιμική κάρτα.
Θα συνιστούσα μια καλύτερη (τι δυνατότητες έχεις οικονομικά για αναβάθμιση; )

Για εγγραφή σε βίντεο αρχείο, υπάρχουν πολλά προγράμματα.

Ένα δημοφιλές είναι το FRAPS, αλλά υπάρχουν πολλά, όπως μπορείς να δεις στις παρακάτω λίστες:

http://stream-recorder.com/forum/video-" onclick="window.open(this.href);return false; ... t5615.html
http://www.gamefront.com/how-to-capture-pc-game-video/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ν.Φ.

Φιλε Φωτη για την καρτα γραφικων το ξερω αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι βρισκωμαι ενα χρονο ακριβως απληρωτος σε επισχεση εργασιας τραβιεμαι στα δικαστηρια και ακομα δεν εχω παρει τα λεφτα μου και δεν μπορω να βρω ουτε μεροκαματο να κανω μετα απο εικοσι χρονια σκληρης δουλειας στην παλιοεταιρεια που εμπλεξα.
Οσο για τα βιντεο προγραμματα με την πρωτη ευκαιρια θα κοιταξω να κατεβασω και να φτιαξω ενε βιντεο.

Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό Aristides » 26 Ιουν 2012, 01:27

"Gazkgk" post=229653 έγραψε:Η φορτάμαξα πίσω από την Θγ μοιάζει αρκετά με τις Πολωνικές του ΟΣΕ δηλαδή αυτές:

321731569046-1.JPG

Η επιβατάμαξα η Γερμανική πίσω από την G.E. μοιάζει με αυτή..:

CIMG2359.JPG

Για τη σκευοφόρο της C.I.W.L. δεν ξέρω να είχαμε κάτι αντίστοιχο. Οι άλλες δύο φορτάμαξες δεν φαίνονται αρκετά καλα.

Ωραια σωστα μου τα λες ολα ,το ποιο ευκολο ειναι να αντικαταστησω τα λογκο των βαγονιων με αυτο του ΟΣΕ αλλα θελω να ξερω οι φορταμαξες του ΟΣΕ ,τι αλλο χαρακτηριστικο εχουν γιατι με την πρωτη ματια δειχνουν ιδιες με τις αντιστοιχες Πωλωνικες κτλ.

Άβαταρ μέλους
nfotis
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης

Δημοσίευσηαπό nfotis » 26 Ιουν 2012, 01:52

"Aristides" post=229656 έγραψε:Φιλε Φωτη για την καρτα γραφικων το ξερω αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι βρισκωμαι ενα χρονο ακριβως απληρωτος σε επισχεση εργασιας τραβιεμαι στα δικαστηρια και ακομα δεν εχω παρει τα λεφτα μου και δεν μπορω να βρω ουτε μεροκαματο να κανω μετα απο εικοσι χρονια σκληρης δουλειας στην παλιοεταιρεια που εμπλεξα.
Οσο για τα βιντεο προγραμματα με την πρωτη ευκαιρια θα κοιταξω να κατεβασω και να φτιαξω ενε βιντεο.

Λυπάμαι που ακούω ότι έχεις τέτοιο μπλέξιμο. :(
Δυστυχώς η Ελληνική δικαιοσύνη είναι απύθμενα αργοκίνητη.
Εύχομαι τουλάχιστον να έχεις επιτυχία και να ξεμπλέξεις γρήγορα.
Και είθε να ξαναμπείς σύντομα στη παραγωγή (όπως και κοντά 1.5 εκατομύριο άνθρωποι στην Ελλάδα)

Ν.Φ.

Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό Aristides » 26 Ιουν 2012, 02:06

"nfotis" post=229660 έγραψε:
"Aristides" post=229656 έγραψε:Φιλε Φωτη για την καρτα γραφικων το ξερω αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι βρισκωμαι ενα χρονο ακριβως απληρωτος σε επισχεση εργασιας τραβιεμαι στα δικαστηρια και ακομα δεν εχω παρει τα λεφτα μου και δεν μπορω να βρω ουτε μεροκαματο να κανω μετα απο εικοσι χρονια σκληρης δουλειας στην παλιοεταιρεια που εμπλεξα.

Λυπάμαι που ακούω ότι έχεις τέτοιο μπλέξιμο. :(
Δυστυχώς η Ελληνική δικαιοσύνη είναι απύθμενα αργοκίνητη.
Εύχομαι τουλάχιστον να έχεις επιτυχία και να ξεμπλέξεις γρήγορα.
Και είθε να ξαναμπείς σύντομα στη παραγωγή (όπως και κοντά 1.5 εκατομύριο άνθρωποι στην Ελλάδα)

Ν.Φ.

Ευχαριστω πολυ Φωτη, να εισαι καλα

Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό Aristides » 01 Ιούλ 2012, 14:04

παιδια χρειαζομαι δυο φωτογραφιες με το προφιλ καποιας mlw Α - 500 και απο τις δυο πλευρες ,εαν ειναι δυνατον σε καλη ποιοτητα

Άβαταρ μέλους
ppantos
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό ppantos » 01 Ιούλ 2012, 15:16

ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος