Das Boot

Οτι έχει σχέση με λοιπά Train Simulators. Νέα, Tips & Tricks, Προτάσεις για download, Απορίες, Χρήσιμοι Σύνδεσμοι.
Άβαταρ μέλους
nfotis
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης

Das Boot

Δημοσίευσηαπό nfotis » 30 Μαρ 2007, 17:06

Για όσους αρέσκονται σε θέματα του 2ου Παγκόσμιου Πολέμου, οι τρελαμένοι δημιουργοί της παρέας του Trainz σκάρωσαν πάλι πράματα και θάματα!

http://forums.auran.com/trainz/showthread.php?t=7710

(ναι, τα σκάφη είναι ντηζελάμαξες, με φώτα, κόρνες κτλ.).

Ν.Φ.
High speed, high quality, low cost - select any two.

Up hill slow, down hill fast, tonnage first, safety last.

The optimist sees the light at the tunnel. Pessimist sees the darkness. Realist sees the train. Train driver sees three idiots on the track

Άβαταρ μέλους
kosathel
Μηχανοστασιάρχης
Μηχανοστασιάρχης

Das Boot

Δημοσίευσηαπό kosathel » 30 Μαρ 2007, 17:36

Πολύ ενδιαφέρον θέμα, είναι άξιοι συγχαρητηρίων.
Πάτα εδώ να δεις το ιστολόγιό μου
Εικόνα

Anonymous

Das Boot

Δημοσίευσηαπό Anonymous » 30 Μαρ 2007, 18:42

Αυτό το πόστ απευθύνεται κυρίως στους DimitrisG, Der Alte και Σταμάτη που υποθέτω ότι είναι subsimmers ...
Έφτασε παίδες !
Το πολυαναμενόμενο SILENT HUNTER 4 "Wolves of the Pacific" !
Αναμένεται λίαν συντόμως η πανευρωπαική κυκλοφορία του, για Ελλάδα δεν ξέρω πότε "παίζει"...
Τα γραφικά είναι απλά ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΑ !
ΕΥΓΕ στα παιδιά της Ubisoft.
Ετοιμαστείτε να αποφύγετε τις βόμβες βυθού των Ιαπωνικών Αντιτορπιλλικών, να νοιώσετε το τρίξιμο των ελασμάτων στον βυθό του Ειρηνικού ...
Σας εύχομαι "καλές περιπολίες" όπως λένε στους Υποβρύχιους ...
Μιά μικρή γεύση απ'τα γραφικά του:

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Nikos
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης
Επικοινωνία:

Das Boot

Δημοσίευσηαπό Nikos » 30 Μαρ 2007, 20:10

Πραγματικά καταπληκτικά γραφικά. Έπαθα πλάκα με το τέταρτο screenshot. Μακάρι να είχαμε έναν train simulator με τέτοια γραφικά.
My pictures at Railpictures, Flickr and Railscapes.NET
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
DimitrisG
Staff
Staff

Das Boot

Δημοσίευσηαπό DimitrisG » 30 Μαρ 2007, 20:17

Να σαι καλά Spapike, όντως φοβερά γραφικά.

Πάντως οπως σκρολάριζα προς τα κάτω τις φωτό, νόμισα οτι η τελευταία με το 500άρι ήταν συνέχεια από τα screenshots :wink:
"Δεν δικαιούσθε δια να ομιλείτε" Μένιος Κουτσόγιωργας
"Δεν δικαιούσθε δια να γράφετε" Σπύρος Νικολόπουλος

:master:

Άβαταρ μέλους
alsthom
Webmaster
Webmaster

Das Boot

Δημοσίευσηαπό alsthom » 31 Μαρ 2007, 09:29

Απίστευτα γραφικά! Όπως λέει κι ο Νίκος η τέταρτη θυμίζει κινηματογραφικά εφέ!. Από απαιτήσεις πως πάει Σπαπικέ?
Ηλίας
No alsthom...No Party!

Άβαταρ μέλους
Σταμάτιος Κουτσούκος
Συνοδός
Συνοδός

Das Boot

Δημοσίευσηαπό Σταμάτιος Κουτσούκος » 31 Μαρ 2007, 17:38

Σπαπικέ, να 'σαι καλά! Αυτό ήταν μήνυμα υποβρυχιακού χαρακτήρα! Μου θύμισες όταν το 2001 εργαζόμουν σε μία κωμόπολη της Σουηδίας και ο γέιτονάς μου ήταν συνταξιούχος ναυτικός με θητεία στα σουηδικά υποβρύχια. Τα αγαπούσε πολύ και η διακόσμηση του σπιτιού του είχε έντονο το σημάδι της θάλασσας. Χώρια που είχε στον υπολογιστή του όποιον εξομοιωτή υποβρυχίου είχε κυκλοφορήσει! :-D

Τώρα, όσον αφορά τις απαιτήσεις, ας μη μιλήσω καλύτερα και ας μαζέψω χρήματα για νέο υπολογιστή... :-?
Rest assured there will be no faltering at the Admiralty! I wrote in chalk on one of my colleague's doors "Remember Lot's wife! No looking back now!" And he has taken the hint!

- Ναύαρχος John Arbuthnot Fisher, επιστολή προς τον James Thursfield, 26 Δεκεμβρίου 1902.

Άβαταρ μέλους
traintrelofun
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Das Boot

Δημοσίευσηαπό traintrelofun » 31 Μαρ 2007, 18:45

Το έχω το game και είναι όντως αρκετά καλο, θέλει από 7900GS και πάνω όμως γιά να πάει καλά... Κάτι που δεν κατάλαβα όμως είναι τι δουλειά έχει το Silent Hunter 4 Wolves of the Pacific στο Trainz Railroad Simulator (TRS) ???
Ε6750 425x8 @ 1.350v With Tuniq || Gigabyte P35 DS4 || Geil EvoOne 4x1GB 1050 4-4-4-12 @ 2.1v || Albatron 9800GTX @ Stock - No need for oc! || CM Stacker STC-01 || Seasonic 650 80+ || WesternDigital KS 3x320GB RAID-0 - 1 Normal

Άβαταρ μέλους
nfotis
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης

Das Boot

Δημοσίευσηαπό nfotis » 31 Μαρ 2007, 19:52

"traintrelofun":13b2u1kl έγραψε:Το έχω το game και είναι όντως αρκετά καλο, θέλει από 7900GS και πάνω όμως γιά να πάει καλά... Κάτι που δεν κατάλαβα όμως είναι τι δουλειά έχει το Silent Hunter 4 Wolves of the Pacific στο Trainz Railroad Simulator (TRS) ???

Αυτή την απορία έχω κι εγώ... με πρόλαβες πριν γράψω ένσταση.

Μήπως πρέπει να φτιαχτεί ξεχωριστή θεματική ενότητα για εξομοιωτές που δεν είναι για τραίνα;

@Σταμάτης:
Οταν με το καλό αποφασίσεις να πάρεις καινούργιο εργαλείο, πέρνα μια βόλτα από την εταιρεία μας, μπορεί να έχουμε κάτι κατάλληλο για σένα... :wink:

Ν.Φ.
High speed, high quality, low cost - select any two.

Up hill slow, down hill fast, tonnage first, safety last.

The optimist sees the light at the tunnel. Pessimist sees the darkness. Realist sees the train. Train driver sees three idiots on the track

Anonymous

Das Boot

Δημοσίευσηαπό Anonymous » 31 Μαρ 2007, 20:17

"traintrelofun":2xue96zw έγραψε: Κάτι που δεν κατάλαβα όμως είναι τι δουλειά έχει το Silent Hunter 4 Wolves of the Pacific στο Trainz Railroad Simulator (TRS) ???

Tι επικεφαλίδα έχει το τόπικ ?
Das Boot ...
Δεν ξέρω Γερμανικά αλλά εσύ πως το μεταφράζεις ?
Υπέθεσα πως υπάρχουν trainsimmers που είναι ταυτόχρονα και subsimmers (όπως καλή ώρα εγώ και εσύ) και γι΄αυτό ενημέρωσα. Τυπικά έχεις δίκιο, αλλά αν μαζευόμασταν πολλοί fans του αντικειμένου ίσως να άξιζε να ανοίγαμε άλλο τόπικ.
Προσωπικά ως το SH2 έχω παίξει (τον επόμενο τίτλο δεν το "σήκωνε" το μηχάνημα μου) και οι άνθρωποι έχουν ξεφύγει εντελώς ...
Ακούς τις βόμβες βυθού να "σκάνε" μακριά από πάνω σου και τις διαρροές απ' τις ζημιές αν εκραγούν αρκετά κοντά σου.
Προσωπικά είμαι fan εξομοιωτών σύγχρονων υποβρυχίων (Jane's 688, Sub Command, Dangerous Waters) αλλά όταν βλέπεις τέτοια εξαιρετική δουλειά που σε μεταφέρει στην θέση του κυβερνήτη ενός υποβρυχίου του Β'ΠΠ, πρόκειται για εμπειρία που δεν μπορείς να αμφισβητήσεις ότι είναι μοναδική.
Tα σκάφη αυτά λόγω της μικρής τους ταχύτητας σε κατάδυση είχαν περιορισμένες πιθανότητες επιβίωσης σε περίπτωση εντοπισμού τους.
Σίγουρα δεν είναι εύκολη ! Οι hardcore Εξομοιωτές απαιτούν την μελέτη πολυσέλιδων εγχειριδίων (manuals) για να μπείς στο πνεύμα του παιχνιδιού που δεν είναι και τόσο παιχνίδι αν αναλογιστείτε ότι ας πούμε η Sonalysts που έβγαλε Dangerous Waters είναι η εταιρία που κατασκευάζει τους Εξομοιωτές του U.S Navy.
Όταν λοιπόν ακούω τέτοιες δουλειές (όπως και το Flight Simulator αλλά όχι στον ίδιο βαθμό το Train Simulator) "παιχνίδια" εξανίσταμαι γιατί απλά δεν είναι...

Τώρα όσον αφορά τις απαιτήσεις, αναφέρονται :
-Επεξεργαστής πάνω από 3.0 Ghz
-Μνήμη τουλάχιστον 1Gb
-Kάρτα γραφικών. Εδώ είναι λίγο θολά τα πράγματα γιατί αναφέρονται προβλήματα ακόμα και με νεώτερες κάρτες ! Πάντως αν έχει κανείς την κάρτα 7900 GS που ανέφερε ο παραπάνω χρήστης ακόμα καλύτερα ..

Υ.Γ: nfotis, "άσχετο" το πόστ μου κατά την γνώμη σου ενώ η διαφήμιση του εμπορικού καταστήματος που εργάζεσαι στο φόρουμ είναι θεμιτή ? ? ?
:evil: :evil: :evil:

Άβαταρ μέλους
traintrelofun
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Das Boot

Δημοσίευσηαπό traintrelofun » 31 Μαρ 2007, 22:25

Το Trainz Railroad Simulator είναι συγκεκριμένο pc game εξομοιωτής τρένου. Aρα ότι όνομα και να έχει το topic είναι σε λάθος μέρος. Στο Υπολογιστές - Διαδίκτυο θα ήταν ότι πρέπει. Αν και δεν ξέρω γερμανικά ξέρω τι σημαίνει το όνομα του θέματος. Ηρέμησε όμως δεν είναι ανάγκη να εκνευρίζεσαι φιλε μου για μια παρατήρηση.

Όσο αναφορά για το game και τις απαίτησης του το 1gb και η 7900gs θα ήταν ok για μια αξιοπρεπή ανάλυση. Είναι πολύ καλο game πάντως. Αν θέλετε να σας δώσω κάποιες in game εικόνες σε διαφορες φάσεις...
Το θέμα με το game είναι ότι χάλασαν και ορισμένα πράγματα και έχει παρα πολλά bugs. Έχει βγει ήδη η 1.1 αλλα ακόμα είναι προβληματικό το game δυστυχώς.
Ε6750 425x8 @ 1.350v With Tuniq || Gigabyte P35 DS4 || Geil EvoOne 4x1GB 1050 4-4-4-12 @ 2.1v || Albatron 9800GTX @ Stock - No need for oc! || CM Stacker STC-01 || Seasonic 650 80+ || WesternDigital KS 3x320GB RAID-0 - 1 Normal

Επιστροφή στο ευρετήριο

Επιστροφή σε “Train Simulators Γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

ypomnhma