Αγαπημένο ελληνικό τρένο στο MSTS

Οτι έχει σχέση με το Microsoft Train Simulator. Νέα, Tips & Tricks, Προτάσεις για download, Απορίες, Χρήσιμοι Σύνδεσμοι.
Άβαταρ μέλους
alsthom368
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

Δημοσίευσηαπό alsthom368 » 28 Οκτ 2011, 04:05

Φίλοι του ελληνικού σιδηροδρόμου και όχι μόνο καλησπέρα σας.Με αφορμή το θέμα της αγαπημένης Δ/Η,παίρνω την ιδέα να ψηφίσουμε εδώ πέρα το αγαπημένο μας ελληνικό τρένο στο MSTS,και να το δικαιολογήσουμε.Η βάση σίγουρα θα είναι όχι μόνο αν μας αρέσει κάτι γενικά σαν θέμα,αλλά και τι ήταν το καλύτερο σαν δημιουργία μέσα στο παιχνίδι.Αναφέρομαι στις μηχανές και τις αυτοκινητάμαξες.
Εγώ με την σειρά μου θα ψήφιζα την ελληνική Α-421,καθώς είναι καταπληκτική μέσα στο παιχνίδι,τόσο από άποψη γραφικών και ήχου,όσο και από εσωτερικό.Το χρώμα και η βαφή της είναι άψογα,ενώ ο ήχος καθώς αυξάνουμε τις στροφές του κινητήρα είναι απίστευτα εξωμοιωμένος με την πραγματικότητα.Περιμένω το ενδιαφέρον σας. :allrightman:

Άβαταρ μέλους
alsthom
Webmaster
Webmaster

Δημοσίευσηαπό alsthom » 31 Οκτ 2011, 15:29

Όντως η 421 έχει άψογο ήχο. Καταπληκτικό ηχο και και το ganz mavag 251 ειδικά από το 80% και μετά. Από πλευράς σχεδιασμού νομίζω ότι και η γουρούνα είναι πολύ καλή.
Αν με ρωτήσεις όμως, πάντα οδηγάω με τη σειρά 321 και ειδικά την 325 που είναι αλαριέν! :wink:

Όσο για ήχο, κάντε λίγη υπομονή. Έχω φτιάξει εκπληκτικό ήχο (τι μετριοφροσύνη Θεέ μου) για τις καναδέζες και των δυο σειρών. Λίγη υπομονή και θα τις ανεβάσω κάποια στιγμή. :roll:
Ηλίας
No alsthom...No Party!

Άβαταρ μέλους
alsthom368
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

Δημοσίευσηαπό alsthom368 » 31 Οκτ 2011, 15:49

Μπράβο Alsthom,χαίρομαι που ετοιμάζεις νέο ήχο για την καναδέζα,όντως τον χρειάζεται.Η γουρούνα είναι πράγματι σε απίστευτα ρεαλιστικά στάνταρ,αλλά η μπλε δεν μου παίζει.Με το κρεμ μπλε ελληνικό βαγόνι τι γίνεται?Το site thetrain.de έχει πολλά καταστραμμένα αρχεία και δεν παίζουν όλα :wallbash:
Επίσης η αγαπημένη μας Alsthom αν και είναι θείο δώρο που υπάρχει σε παιχνίδι και είναι καλή,θα μπορούσε να ήταν και καλύτερη.Ας πούμε η ρουμάνα εξωτερικά και σε ήχο είναι τέλεια. :allrightman:

Άβαταρ μέλους
drummerhellas
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

Re: Αγαπημένο ελληνικό τρένο στο MSTS

Δημοσίευσηαπό drummerhellas » 21 Φεβ 2014, 04:42

alsthom368 έγραψε:Μπράβο Alsthom,χαίρομαι που ετοιμάζεις νέο ήχο για την καναδέζα,όντως τον χρειάζεται.Η γουρούνα είναι πράγματι σε απίστευτα ρεαλιστικά στάνταρ,αλλά η μπλε δεν μου παίζει.Με το κρεμ μπλε ελληνικό βαγόνι τι γίνεται?Το site thetrain.de έχει πολλά καταστραμμένα αρχεία και δεν παίζουν όλα :wallbash:
Επίσης η αγαπημένη μας Alsthom αν και είναι θείο δώρο που υπάρχει σε παιχνίδι και είναι καλή,θα μπορούσε να ήταν και καλύτερη.Ας πούμε η ρουμάνα εξωτερικά και σε ήχο είναι τέλεια. :allrightman:

Ότι καλύτερο μπόρεσα να φτιάξω:

http://hellenic-msts-site.webnode.gr/downloads/locos/a-367/

Και η μετρική για τους στενούς μας φίλους

http://hellenic-msts-site.webnode.gr/downloads/locos/a-9201/

Άβαταρ μέλους
kkostas2
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

Re: Αγαπημένο ελληνικό τρένο στο MSTS

Δημοσίευσηαπό kkostas2 » 04 Μαρ 2014, 21:36

Υπαρχει καμπινα για AEG στο MTS

Επιστροφή στο ευρετήριο