Downloads

Οτι έχει σχέση με το Microsoft Train Simulator. Νέα, Tips & Tricks, Προτάσεις για download, Απορίες, Χρήσιμοι Σύνδεσμοι.
Άβαταρ μέλους
Nikos
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης
Επικοινωνία:

Downloads

Δημοσίευσηαπό Nikos » 07 Μαρ 2011, 15:26

Είναι η παλιά του Σπύρου, του dramer ? Μη κατεβάζουμε τσάμπα...
My pictures at Railpictures, Flickr and Railscapes.NET
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Georgesiro
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Downloads

Δημοσίευσηαπό Georgesiro » 08 Μαρ 2011, 00:09

Ναι αυτη που ειχε ανεβει σε ενα site το οποιο δεν το βρισκουμε πλεον

Άβαταρ μέλους
Nikos
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης
Επικοινωνία:

Downloads

Δημοσίευσηαπό Nikos » 28 Μαρ 2011, 10:41

Πολύ ωραία ρούτα Ελβετική με μεγάλη αληθοφάνεια. Περιλαμβάνει activities και πολύ καλής ποιότητας τροχαίο υλικό. Υποστηρίζει και κόλπα του MSBIN

SudostBahn (SOB)

http://www.trainsimulator.ch/download.htm
My pictures at Railpictures, Flickr and Railscapes.NET
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
panrail
Συνοδός
Συνοδός

Downloads

Δημοσίευσηαπό panrail » 08 Ιούλ 2011, 10:20

Όπως πληροφορήθηκα από τον Daniel Raduca, σημαίνον στέλεχος του συναδελφικού με την Amnizia ρουμανικού φιλοσιδηροδρομικού site http://www.Railnet.ro (το οποίο σημειωτέον ενδιαφέρεται ζωηρά για τις εξελίξεις στους ελληνικούς σιδηροδρόμους), είναι φρόνιμο να αποφεύγεται το site http://www.train-sim.ro που διαθέτει πρόσθετα για το MSTS, επειδή είναι ύποπτο ως φορέας επικίνδυνων ιών και κυρίως πρέπει να αποφεύγεται το download των προσθέτων.

Άβαταρ μέλους
giannis_16
Συνοδός
Συνοδός

Downloads

Δημοσίευσηαπό giannis_16 » 29 Ιούλ 2011, 03:46

παιδια ειμαι πολυ ασχετος. απλα θελω καποιος να μου πει αν μπορει ενα site για να κατεβασω ενα οποιοδηποτε simulator. και φυσικα αν γινεται χωρις αγορα. αλλα free.

Άβαταρ μέλους
steeven
Συνοδός
Συνοδός

Downloads

Δημοσίευσηαπό steeven » 29 Ιούλ 2011, 20:13

Εδω μεσα φιλε δεν θα βρεις κανεναν να σου πει ειμαστε ολοι κατα της παρανομης διακινησης λογισμικου.
Πρεπει οι δημιουργοι που βγαζουν τα ματια τους για να τα φτιαξουν να πληρωθουν τον κοπο τους.

Άβαταρ μέλους
nfotis
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης

Downloads

Δημοσίευσηαπό nfotis » 29 Ιούλ 2011, 20:34

"giannis_16":2g1jhes3 έγραψε:παιδια ειμαι πολυ ασχετος. απλα θελω καποιος να μου πει αν μπορει ενα site για να κατεβασω ενα οποιοδηποτε simulator. και φυσικα αν γινεται χωρις αγορα. αλλα free.

Και άλλωστε, όταν δίνεις 600 και 800 Ευρώ για ένα μηχάνημα, δεν θα πληρώσεις τον κόπο των προγραμματιστών; Ή θεωρείς ότι είναι θύματα του καπιταλιστικού συστήματος; :mrgreen:

Σοβαρά τώρα, υπάρχουν μερικά δωρεάν προγράμματα εξομοίωσης, όπως το Zusi, αλλά έχουν τους περιορισμούς τους. Δεν το έχω ψάξει, καθώς το laptop μου δεν 'σηκώνει' τέτοια προγράμματα (ελπίζω φέτος να βρω χρόνο και χρήμα για ένα desktop μηχανάκι και το Trainz)

Το (αρχαίο πλέον) Microsoft Train simulator έχει ξεφτιλιστεί από τιμές (το βρίσκεις σε καλάθια μαγαζιών και στο Ebay με ένα τάληρο - τόσα αξίζει μόνο το εγχειρίδιο του)

Αν ψάξεις και στο Ebay μπορείς να βρεις καλές προσφορές και για άλλους εξομοιωτές.

Ν.Φ.
High speed, high quality, low cost - select any two.

Up hill slow, down hill fast, tonnage first, safety last.

The optimist sees the light at the tunnel. Pessimist sees the darkness. Realist sees the train. Train driver sees three idiots on the track

Άβαταρ μέλους
jumpman

Downloads

Δημοσίευσηαπό jumpman » 08 Σεπ 2011, 13:55

μπορεί κάποιος να μου πεί πως μπορώ να εγκαταστήσω ένα καινούργιο route στο microsoft train simulator καθώς επίσης πως να φτιάξω μια σύνθεση αφού το activity editor δε μπορώ να το βρώ. Είναι ξεχωριστό προγραμματάκι ή είναι μαζί με τον simulator?

Άβαταρ μέλους
alsthom
Webmaster
Webmaster

Downloads

Δημοσίευσηαπό alsthom » 08 Σεπ 2011, 14:11

O activity editor είναι μέρος του MSTS.
Δες τα παρακάτω links. Μπορεί να λείπουν οι εικόνες, πιστεύω όμως ότι οι περιγραφές θα σε βοηθήσουν.
viewtopic.php?f=13&t=2126
viewtopic.php?f=13&t=2219
Καλή τύχη και καλώς ήρθες στο forum.
Ηλίας
No alsthom...No Party!

Άβαταρ μέλους
Νίκος_Νίκαια
Συνοδός
Συνοδός

Downloads

Δημοσίευσηαπό Νίκος_Νίκαια » 14 Οκτ 2011, 05:08

"Tsako":350ub3a7 έγραψε:Η σωστή διεύθυνση για το παραπάνω link (το βαγόνι που έχει φτιάξει ο Ηλίας) είναι: http://www.Amnizia.com/uploads/alsthom/OSE_BmxDB.zip

Ευχαριστούμε όποιον έστειλε το Broken link report μέσω του site γιατί αλλιώς δεν θα το είχαμε αντιληφθεί! :allrightman:

μου βγάζει eror η συγκεκριμένη σελίδα. Αν πάρω το MTS 2011 αυτά τα πρόσθετα που αναφέρετε στο forum θα λειτουργήσουν?

Άβαταρ μέλους
alsthom
Webmaster
Webmaster

Downloads

Δημοσίευσηαπό alsthom » 14 Οκτ 2011, 08:25

Ώπα! Μη μπερδεύεσαι Νίκο. Το msts δεν είναι του 2011! Δεν είναι για πέταμα βέβαια, επειδή είναι 10 χρονών....Αλλά πραγματικά έχει πάρα πολύ πράμα για κατέβασμα που θα σε κάνει να αργήσεις να το βαρεθείς. Φαντάσου ότι εγώ τις αυθεντικές του διαδρομές καθώς και το τροχαίο υλικό, σχεδόν δεν το ακουμπάω! :mrgreen:
Δες και την ενότητα screenshots να πάρεις μια ιδέα...

Για την ερώτηση , τώρα που έκανες απαντώ:
http://www.Amnizia.com/site/index.php?o ... &Itemid=44
Είναι η διαδρομή (ένα μέρος) του Λαυρειακού και διατίθεται από την αρχική μας σελίδα. Έχει και ένα βαγόνι εκεί (σε άλλο μενού). Με τον καιρό... :roll: :roll: :oops: :roll: :roll: θα μπουν κι άλλα.

Ο χαμός όμως από ελληνικές μηχανές και βαγόνια γίνεται εδώ: http://www.thetrain.de/de/downloadarea/ ... echenland/

Οπότε , ναι , αν το αγοράσεις θα μπορείς να έχεις ελληνικά μοντέλα, καθώς και πλήθος ξένων διαδρομών κτλ (Διάβασε περισσότερα στα τοπικ που έχουν ανοιχτεί εδώ μέσα...)
Ηλίας
No alsthom...No Party!

Άβαταρ μέλους
Νίκος_Νίκαια
Συνοδός
Συνοδός

Downloads

Δημοσίευσηαπό Νίκος_Νίκαια » 15 Οκτ 2011, 00:30

Θα πάω στο μαγαζί που αγοράζω παιχνίδια και πιο MTS θα ζητήσω;
Εμένα πάντως μου είχε πει αυτή που αγοράζω παιχνίδια ότι έχει και μια έκδοση με όλα τα Ελληνικά τραίνα. δεν ξέρω κατά πόσο αληθέυει αυτό.

Άβαταρ μέλους
alsthom
Webmaster
Webmaster

Re: Downloads

Δημοσίευσηαπό alsthom » 19 Απρ 2013, 20:37

ΝΕΟΜΑΝ Ακη το πήρες γραμμή αυτό εδώ?
Ηλίας
No alsthom...No Party!

Άβαταρ μέλους
jdogos
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Δημοσίευσηαπό jdogos » 27 Μάιος 2013, 17:39

Εβαλε και τα Κιολειδικα βαγονια, λετε να δουμε και την Ελληνικη διαδρομη για κατεβασμα καμμια μερα?

Άβαταρ μέλους
THANOS TRANZER
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

Δημοσίευσηαπό THANOS TRANZER » 03 Ιουν 2013, 13:37

Η ελληνικη διαδρομη θελει πολυ δουλεια ακομη και λογικα θα αργησει παρα πολυ να ανεβει απο οτι γνωριζω...

Επιστροφή στο ευρετήριο

Επιστροφή σε “Microsoft Train Simulator (MSTS)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

ypomnhma